Skip to content
Strona główna » Sesja dziecięca – jak się przygotować?

Sesja dziecięca – jak się przygotować?

  Kochany rodzicu, spodziewacie się dziecka, a może Wasza pociecha ma już kilkanaście lat? Bez względu na wiek dziecka, serdecznie zapraszam na sesje zdjęciowe i fotografie rodzinne w Częstochowie. Sesja dziecięca – jak się przygotować?

  Fotografia noworodkowa – Fotograf Częstochowa Anna – Maria Bentley. Sesja dziecięca – jak się przygotować?

  Sesje noworodkowe odbywają się zwykle miedzy 5 a 14 dniem od narodzin dziecka. Maksymalnie ten wiek to 21 dzień życia dziecka. Maluszek w tym okresie jeszcze dużo śpi i można go bez obaw o obudzenie układać do zdjęć. Podczas tego rodzaju sesji wykorzystuję ciekawe rekwizyty, jak np. skrzyneczki czy wiaderka, w których umieszczam maluszka. Taka sesja zdjęciowa trwa najczęściej od 2 do 4 godzin, zwykle w godzinach porannych. Przestrzeń, w której wykonywane są fotografie w studiu zdjęciowym jest dostosowana do potrzeb Twojego maluszka. Sesja dziecięca – jak się przygotować? Znajdziesz u mnie kącik, w którym w spokojnej atmosferze przewiniesz czy nakarmisz dziecko. Tu także dobierzesz rekwizyty do sesji.

  Kiedy umawiać się na sesję noworodkową?

  Na sesję zdjęciową noworodka warto umówić się jeszcze przed narodzinami dziecka. Termin, w którym ostatecznie odbędzie się sesja, ustalany jest dopiero po urodzeniu maluszka. Zdjęcia dziecka przybierają różnorodną formę. Jednym rodzajem sesji są typowe fotografie noworodkowe, na których znajduje się samo dziecko. Jeżeli rodzic życzy sobie, mogę wykonać także rodzinną sesję noworodkową, na której nowy członek rodziny będzie pozować wraz z innymi bliskimi: siostrzyczką, braciszkiem, mamą, tatą czy dziadkami. Planujesz zabrać na sesję starsze dziecko? Zapewnij mu opiekę. Będzie ona niezbędna, gdy Tobie i młodszej pociesze będę wykonywać zdjęcia.

  Co zabrać na sesję noworodkową? Sesja dziecięca – jak się przygotować?

  Decydując się na udział w sesji noworodkowej warto wyposażyć się w wyprawkę dla dziecka – kocyk, smoczek, pieluszki, jedzenie. Sesja będzie trwać kilka godzin i Twoje dziecko będzie potrzebowało opieki. Planując sesję rodzinną ubierzcie się w ubrania, które będą spójne kolorystycznie – utrzymane w jednej tonacji, bez wzorzystych nadruków. Pamiętajcie również o tym, by zabrać ze sobą buty na zmianę, np. tenisówki czy buty po domu.

  Dbajcie o zdrowie maluszków, dlatego nie umawiajcie się na sesję w okresie przeziębienia dziecka czy krótko po jego szczepieniu. Wśród akcesoriów dostępnych w studiu możecie znaleźć mnóstwo rekwizytów i dodatków fotograficznych, które uatrakcyjnią wykonane fotografie. Pamiętajcie o tym, że część zdjęć z sesji może zostać użyta w portfolio fotograficznym do promowania działalności fotografa. Dlatego przed sesją ustalimy zasady współpracy. Jeżeli nie chcecie, by zdjęcia pojawiły się w moim portfolio, poinformujcie o tym fakcie przed sesją.

  Niemowlę i dziecko – doskonali modele

  Na sesje zdjęciowe zapraszam niemowlęta od 7. miesiąca życia i dzieci. Takie maluchy powinny być wyspane i nakarmione. Na sesję należy zabrać ze sobą 3-5 kompletów ubranek na przebranie w pastelowych kolorach. Wskazane jest, by na zdjęcia wziąć ze sobą przekąskę dla maluszka oraz jego ulubioną zabawkę w razie gdyby dzieci poczuły się nieco zniecierpliwione. Sesja dziecięca – jak się przygotować?

  Jeżeli decydujecie się na sesję rodzinną, zabierzcie dla pozostałych członków rodziny dodatkowe komplety ubrań w stonowanych barwach. Warto porozmawiać na ten temat również z fotografem.

  Przeczytaj także:

  Przygotowanie do sesji rodzinnej

  Cześć, jestem Anna – Maria

  Fotografia to moja pasja, oraz mój sposób na życie. Realizuję w niej swoje zdolności artystyczne i potrzebę kontaktu z Wami.

  Moja pasja stała się elementem mojego życia, którą  realizuję każdego dnia – zatrzymuję dla Was uciekające chwile. A mam głowę pełną pomysłów.

  Realizuję swoje wizje podczas zdjęć. Daję całą siebie, żeby wszystkie zdjęcia cieszyły Was przez długie lata i pozwalały wracać do ulotnych wspomnień ❤️

  error: Content is protected !!