Skip to content
Strona główna » Poradnik dla początkujących modelek

Poradnik dla początkujących modelek

  PORADNIK – Fotograf Częstochowa

  Wejście do świata modelingu nie jest łatwym zadaniem, zwłaszcza, że konkurencja nie śpi i wiele osób marzy o tym, by sięgnąć po sławę. Zobacz, co zrobić, by móc rozwijać się w tym fachu. Fotograf Częstochowa podpowiada jak przygotować zdjęcia, by zwrócić na siebie uwagę w branży.

  Zastanów się, czego chcesz

  Zanim zostaniesz profesjonalną modelką, musisz odpowiedzieć sobie na wiele pytań, m.in.: jak widzisz tę pracę, przy jakich projektach chcesz pracować, czy chcesz używać mediów społecznościowych do reklamowania i prezentowania siebie, czy wręcz przeciwnie. Taki bagaż wiedzy ułatwi Ci stworzenie planu działania i ukierunkuje Twoją karierę.

  Jesteś niepełnoletnia? O Twoich działaniach muszą wiedzieć rodzice. To oni będą podpisywać wszelkie zgody na Twój udział w sesjach zdjęciowych. A może dobiegasz już 40? Dziś, gdy bardzo szybko zmieniają się wszelkie trendy, a świat poszukuje coraz to nowych pomysłów – ani wiek, ani wygląd tak naprawdę nie są przeszkodą do tego, by zostać modelką. Minęły już czasy, gdy wszystkie modelki musiały wpasować się w jeden określony kanon piękna. Współczesne modelki noszą różne rozmiary, mają różne kolory włosów – w tym siwe, a także są w różnym wieku. Dziś, gdy można zostać modelką włosów, paznokci, występować na billboardach albo prowadzić karierę na Instagramie czy chodzić po zagranicznych wybiegach, nie ma przeszkód, by każda osoba, która tylko zawalczy o swoje marzenia, mogła je realizować. Co więcej, w niektórych stylizacjach modelki są celowo postarzane, by zrealizować określony cel biznesowy swojego zleceniodawcy.

  Wszelkie kwestie związane z niedoskonałościami urody można nadrobić talentem aktorskim, umiejętnością ciekawego pozowania i pomysłem na siebie. I Ty, jako początkująca modelka musisz przemyśleć, czego pragniesz i jaki rodzaj modelingu Cię interesuje.

  Zadbaj o portfolio – Fotograf Częstochowa służy wsparciem

  Gdy już wiesz, jaka forma pozowania będzie Cię satysfakcjonować, pomyśl o tym, by zbudować sobie portfolio, które przyciągnie uwagę. Dlatego niech Twoje zdjęcia będą urozmaicone. Nie zapomnij zadbać o to, by wśród Twoich zdjęć znalazły się również polaroidy. Polaroidy to takie fotografie, na których musisz stanąć prosto bez makijażu i fryzury, w samej bieliźnie. Tego rodzaju zdjęcia pomagają przeanalizować potencjalnemu klientowi, poprzez dokładne obejrzenie skóry czy figury, czy Twoja aparycja pozwoli Ci na odpowiednie zaprezentowanie się na fotografiach z jego zlecenia.

  Co więcej, należy pamiętać o tym, by zdjęcia pochodziły z różnych sesji zdjęciowych. Nie ograniczaj się do pokazywania fotografii jedynie z jednej sesji, ale pokaż jak wyglądasz w różnych stylizacjach, fryzurach i makijażu. To pozwoli przyszłemu klientowi ocenić, jak odnajdujesz się w różnych sytuacjach. Jeżeli nie masz pomysłu na to, jakie zdjęcia będą wyglądać dobrze, poradź się profesjonalnego Fotograf Częstochowa, który niejednokrotnie przeprowadził tego rodzaju sesje.

  Warto także podglądać jakie sesje robi konkurencja i przynajmniej na początku wzorować się na tego rodzaju fotografiach. Z czasem wypracujesz swój samodzielny styl i będziesz wiedzieć, czego potrzebujesz.

  W portfolio nie umieszczaj wszystkich zdjęć. Przeglądanie opasłych albumów może być nużące. Dlatego zadbaj o to, by swojemu klientowi przedstawić maksymalnie po 5 zdjęć z każdej sesji zdjęciowej. W ten sposób będzie mu o wiele łatwiej porównać Cię w różnych stylizacjach.

  Pamiętaj, że sesje fotograficzne nie muszą zawsze być płatne. Interesującym rozwiązaniem, które pomoże Ci wzbogacić portfolio jest udział w sesjach typu TFP. To taki rodzaj sesji, gdzie jedyną opłatą na rzecz fotografa jest udostępnienie mu swojego wizerunku, który może zostać przez niego wykorzystany do prezentacji jego portfolio ze zdjęciami. Korzystaj z możliwości udziału w takich projektach. Fotograf Częstochowa W ten sposób zyskujesz nie tylko doświadczenie, ale również interesujące zdjęcia, którymi możesz pochwalić się potencjalnemu zleceniodawcy.

  Możesz także pokusić się o płatną sesję portretową, gdzie Fotograf Częstochowa profesjonalnie wykona dla Ciebie zdjęcia. Sławę możesz zacząć zdobywać udostępniając swoje zdjęcia w mediach społecznościowych, np. na Instagramie.

  Zgłaszaj chęć udziału w sesjach zdjęciowych

  Zależy Ci na tym, by osiągać sukcesy? Pamiętaj, że bez działania nie ma efektów. Dlatego podejmuj aktywność, zgłaszaj swoje fotografie do udziału w sesjach zdjęciowych. Uważaj również na wszelkiego rodzaju niebezpiecznych ludzi i niemoralne propozycje. Sam na sam spotykaj się tylko ze sprawdzonymi fotografami, a na inne sesje zabieraj osobę towarzyszącą. Twoje bezpieczeństwo jest najważniejsze.

  Bez względu na to, czy sesja przyniesie Ci ogromne korzyści finansowe, czy też nie, pamiętaj, że jest cennym doświadczeniem oraz szansą na rozbudowywanie sieci Twoich kontaktów biznesowych. Dbaj o nie. Kto wie, być może w przyszłości poznany wcześniej fotograf będzie osobą, która zaprosi Cię do współpracy przy dobrze opłacanym projekcie. Daj sobie szansę. Zacznij od wzbogacenia portfolio.

  Umów się na sesję zdjęciową u sprawdzonego Fotograf Częstochowa, który wykona dla Ciebie fotografię portretową.

  error: Content is protected !!