Skip to content

Fotograf Anna-Maria Bentley​

O mnie

Kilka słów o mnie dlaczego, fotografia to moja pasja

Fotografia – sposób na to, by piękne chwile zostały na dłużej

Kiedyś znana eseistka, Susan Sontag, stwierdziła, że fotografie zapadają w pamięć mocniej niż ruchome filmy, ponieważ „stanowią oddzielne jednostki czasu, a nie jego przepływ”. Mam podobne podejście do fotografii, którą z pasji i z wykształcenia – właśnie w takiej kolejności – z zamiłowaniem uprawiam.

Fotografie, które wykonuję, są takie jak ja. Pełne emocji i wrażliwości. Bacznym okiem czułego obserwatora wyłapuję to, czego inni nie dostrzegają. Wszelkie drobne gesty, porozumiewawcze uśmiechy, zabawę kosmykami włosów i radość w oczach – wszystko to potrafię ubrać w kadr i w ten sposób opowiadać światu Waszą historię. Jeżeli nie macie pomysłu na to, jak pozować do zdjęć, nie martwcie się. W fotografii nie chodzi o to, by czynić nienaturalne „pozy”, ale aby pokazać prawdę o swoich uczuciach i przeżyciach. Bądźcie więc naturalni, zdajcie się na instynkt, a w razie czego skorzystajcie z moich podpowiedzi, które – jeżeli osoba fotografowana sobie życzy – chętnie daję.

Wykonując swoją pracę, nie kieruję się chwilowymi modami, np. tymi z Instagrama, ponieważ dla mnie dużo bardziej istotne jest to, by moi klienci byli zadowoleni ze swoich fotografii niezależnie, czy sięgną do albumu za rok czy za 20-30 lat. Tworząc kieruję się więc uniwersalnymi zasadami oraz wiedzą zaczerpniętą z malarstwa i grafiki, które ze względu na moje zainteresowania, są mi bardzo bliskie.

Fotografia – moja historia pasji

Fotografie wykonuję już kilkanaście lat, jednak artystyczna pasja pojawiła się u mnie już w dzieciństwie. Wbrew ostrzeżeniom mamy, że artyści są doceniani dopiero po śmierci, jako kilkuletnia dziewczynka marzyłam o tym, by zostać prawdziwą artystką. Jestem konsekwentna i staram się wytrwać w przyjętych planach. Dlatego – wiele lat później – gdy wybierałam kierunek studiów, postawiłam na architekturę. To po raz pierwszy miałam okazję zapoznać się z profesjonalnym sprzętem fotograficznym i magazynami fotograficznymi. Wtedy też pokochałam klasykę fotografii i przepadłam na dobre.

Wiedza zdobyta w tamtym okresie życia, jest przeze mnie wykorzystywana do dziś, a także stale pogłębiana. Dzięki niej mogę tworzyć dla Was obrazy z Waszego życia i pomagać Wam opowiadać za pośrednictwem obrazu Waszą historię.

Moją pierwszą sesję zdjęciową wykonałam w maju 1992 roku, kiedy to znalazłam w sobie odwagę, by zaprosić znajomą na sesję. Radość, jaka towarzyszyła mi i bliskiej osobie, sprawiła, że postanowiłam to powtórzyć. Sesje powtarzałam tyle razy, że dziś fotografia jest dla mnie sposobem na życie zawodowe i realizowanie pasji życiowej.

Wiele nauczyłam się również dzięki niezastąpionej modelce, mojej córce, którą fotografowałam już wtedy, gdy była w brzuszku swojej mamusi. Moja córeczka do dziś uwielbia być fotografowana, a ja uwielbiam robić jej zdjęcia.

Sesje rodzinne – moja miłość

Uwielbiam robić fotografie rodzinne, ponieważ lubię obserwować emocje, które towarzyszą bohaterom moich zdjęć. Te krótkie momenty wzruszeń, które udaje mi się zamykać w kadrach, będą wspaniałą pamiątką dla bliskich sobie ludzi.

Fotografowanie dzieci to coś niezwykłego. Jako, że sama nie mam zbyt wielu zdjęć z okresu dzieciństwa, jest to dla mnie doświadczenie bardzo wyjątkowe. Chcę sprawiać przyjemność maluchom, które mogą poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, a jednocześnie miło spędzić czas w towarzystwie mamy, taty czy rodzeństwa.

Dziś towarzyszę rodzinom w najważniejszych chwilach ich życia. Wykonuję sesje narzeczeńskie, ślubne, ciążowe, noworodkowe, z Chrztu Świętego. Wiele uwagi poświęcam również kobietom, które marzą o sesji sensualnej, podkreślającej ich charakter i kobiecość.

Moim sojusznikiem jest światło. Dzięki niemu mogę stworzyć niesamowity klimat na fotografiach. Świetnie pracuje mi się zaraz przed zachodem słońca, kiedy to mogę wyłapać ostatnie promienie słoneczne.

Bliskość, naturalność, ruch – to elementy, które znajdziesz na moich zdjęciach.

Razem stwórzmy najpiękniejsze wspomnienia!

autoportret Fot. Anna - Maria Bentley MagicalPlacesAB
error: Content is protected !!