Skip to content
Strona główna » Jak ubrać się na sesję zdjęciową – wskazówki

Jak ubrać się na sesję zdjęciową – wskazówki

  Zobacz, jak możesz ubrać się na sesję zdjęciową, by prezentować się na zdjęciach świetnie? Oto garść wskazówek, które zwiększą pewność siebie i sprawią, że poczujesz się pięknie i atrakcyjnie.

  Jak ubrać się na sesję zdjęciową? Przede wszystkim wygoda

  Pamiętaj, by ubrania, które zakładasz na sesję zdjęciową były wygodne oraz komfortowe. To sprawi, że sama poczujesz się dobrze podczas robienia zdjęć i nic, żadna metka, nie będzie Ci przeszkadzać podczas poruszania się czy pozowania do zdjęć. Nie powinny one krępować ruchów. Muszą być też zgodne z Twoim stylem. Jeżeli zwyczajnie Ci się nie podobają, nie zakładaj ich.

  Bez względu na to, czy decydujesz się na sesję plenerową czy też we własnym domu albo w innej przestrzeni, Twój komfort to podstawa sukcesu.

  Jak ubrać się na sesję zdjęciową?Dobierz strój do okazji i miejsca

  Reguła stosowności jest bardzo ważna, ale najważniejsza jest zasada nr 1 dotycząca wygody. Jeżeli chcesz np. mieć sesję narzeczeńską wcale nie musisz zakładać bardzo eleganckich ubrań. W domu też nie musisz chodzić w szpilkach. Ubierz się w ubrania odpowiednie na konkretną okazję.

  Dzięki temu zdjęcia w pełni oddadzą klimat konkretnej sytuacji.

  Ubrania niech oddadzą miejsce, w którym się znajdujesz. Jeżeli robisz sesję plenerową w lesie, zrezygnuj z sukni balowej. Gdy natomiast decydujesz się na sesję domową, nie zakładaj butów na obcasie. Nie dotyczy to tzw. sesji stylizowanych, kiedy chcesz pozować np. w pięknej sukni. Twoje działanie musi być jednak przemyślane.

  Jak ubrać się na sesję zdjęciową – Ubierzcie się do pary

  Jeżeli Ty i np. bliska Ci osoba będziecie pozować do zdjęć, dobrze wspólnie ustalić, co zakładacie. Jeżeli np. Ty zakładasz luźne ubranie, typu jeansy, drugi bohater zdjęć powinien mieć strój spójny z Twoim. Oczywiście, jeżeli zamysłem sesji jest np. pokazanie przeciwieństw. Można je również wyrazić strojem.

  Ubierzcie się zgodnie. Dzięki temu każdy z Was będzie świetnie czuł się podczas sesji.

  Im mniej, tym lepiej – unikaj wyrazistych wzorów i logotypów

  Jeżeli możesz, postaw na gładkie ubrania. Na zdjęciach źle prezentują się stroje z wyrazistymi wzorami. Poza tym na zdjęciach powinien najlepiej być widoczny człowiek, a nie jego ubranie. Oczywiście, chyba, że chodzi o sesję, na której celem jest zaprezentowanie ubrań, np. na zlecenie konkretnego sklepu. Jeżeli jednak chcesz mieć wspólną pamiątkę np. z narzeczonym czy mężem, postaw na stonowane ubrania.

  Gdy jedna osoba zakłada np. sukienkę w kropki, niech druga założy gładki strój. Zrezygnuj również ze strojów, na których są logotypy czy napisy. W pierwszej kolejności nasz wzrok skupia się właśnie na napisach, a np. nie na tym, że na zdjęciu para trzyma się za ręce. Dotyczy to również ubrań dla dzieci. Niech ubrania będą jednolite, a nie z postaciami z bajek. Oczywiście, wyjątkiem są sytuacje, gdy napis pojawia się tam celowo, np. „synek mamusi”, „mąż”, „żona”.

  Postaw na neutralne, jednolite kolory

  Na zdjęciach znacznie lepiej prezentują się stonowane, jednolite barwy. Dlatego nawet, gdy jesteś miłośnikiem ostrzejszych kolorów, na sesję ubierz się w ubrania np. w kolorach brązu, beżu, szarości czy kolory ziemi. Nie ubieraj się również pod kolor ściany w domu, przed którą będziesz pozować. Możesz się wówczas zlać z przestrzenią.

  Bezpiecznym rozwiązaniem jest jaśniejsza góra i ciemniejszy, ale nie czarny, dół. Postaw na jasne stroje. Dobrze będą one wyglądać w ciemniejszych pomieszczeniach.

  Bose stopy – hit sesji

  Wyglądają lepiej niż skarpetki. Dlatego jeżeli masz możliwość, np. podczas sesji plenerowej, zapozuj w bosych stopach. Zdjęcie będzie wyglądać bardzo dobrze.

  Pozwól sobie na taką beztroskę i nie zakładaj skarpetek.

  Nie zapomnij o biżuterii

  Biżuteria to piękny dodatek do całej stylizacji. Dlatego jeżeli tylko chcesz ją założyć, jak najbardziej zrób to. Co więcej, biżuteria ma często wymiar symboliczny. Chodzi tu np. o pierścionki zaręczynowe czy obrączki. Wówczas taka biżuteria może stać się ważnym elementem całej kompozycji.

  Luźno plecione swetry, narzutki i szale mile widziane

  Jeżeli przygotowujesz się na sesję jesienną, jak najbardziej możesz założyć tego rodzaju stroje. Będą kojarzyć się one z ciepłem i przytulnością, a dodatkowo świetnie prezentować się podczas sesji zdjęciowej.

  Co więcej, wszelkie narzutki pozwalają na szybką zmianę stylizacji bez konieczności całkowitego przebierania się. Jeżeli jesteś miłośnikiem klimatu rustykalnego, koniecznie zabierz ze sobą kapelusz. Pozwoli on na odmienienie niejednego stroju i wykonanie interesującego zdjęcia.

  Zabierz zapasowe ubranie

  Różne rzeczy mogą się wydarzyć. Dlatego dobrze mieć ze sobą zapasowe ubranie. Dziecko może w każdej chwili się ubrudzić, dlatego warto mieć ze sobą coś, w co przebierzemy malucha. Nie zapominajmy również o dodatkowym stroju dla siebie.

  Przeczytaj także:

  Przygotowanie do sesji rodzinnej

  Cześć, jestem Anna – Maria

  Fotografia to moja pasja, oraz mój sposób na życie. Realizuję w niej swoje zdolności artystyczne i potrzebę kontaktu z Wami.

  Moja pasja stała się elementem mojego życia, którą  realizuję każdego dnia – zatrzymuję dla Was uciekające chwile. A mam głowę pełną pomysłów.

  Realizuję swoje wizje podczas zdjęć. Daję całą siebie, żeby wszystkie zdjęcia cieszyły Was przez długie lata i pozwalały wracać do ulotnych wspomnień ❤️

  error: Content is protected !!