Skip to content
Strona główna » Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze?

Jak przygotować się do sesji rodzinnej w plenerze?

  Tak jak sesja rodzinna w domu, tak samo sesja rodzinna plenerowa wymaga niewielkich przygotowań. Poniżej znajdziecie kilka wskazówek prosto do Fotograf Częstochowa. Fotografia rodzinna to wspaniała pamiątka na lata, warto zatem pamiętać o kilku drobiazgach, dzięki którym z dumą będziecie pokazywać Wasze zdjęcia rodzinie i znajomym.

  Miejsce

  Warto jest wybrać miejsce, które już znamy, w którym czujemy się dobrze. Czy park, czy miejsce nad rzeką, czy też przydomowy ogródek, każde z tych miejsc będzie dobre, pod warunkiem, że będziecie się tam czuć swobodnie. Jeśli nie macie pomysłu na miejsce, chętnie podpowiemy jakie miejsca wybrać w okolicy, jednak decydujący głos macie Wy.

  Czas

  Najlepszymi porami dnia, w przypadku fotografii plenerowej, jest wschód lub czas około godziny przed zachodem słońca. Zależnie od tego czy jesteście „rannymi ptaszkami”, czy też wolicie pospać dłużej, dostosujemy się do Was, jednak zalecamy wybór tych godzin, a nie samego południa, ponieważ wtedy wyjdziecie na zdjęciach bardziej korzystnie, a przecież o to właśnie chodzi.

  Ubiór

  W sesji plenerowej stawiamy przede wszystkim na wygodę. Warto zabrać ze sobą wygodne obuwie, a także ubrania na zmianę, w przypadku, gdy te, w które będziemy ubrani ulegną zabrudzeniu. Nie zapominajmy również o dostosowaniu się do pogody, ubraniu się adekwatnie do panującej temperatury. Przezorny zawsze zabezpieczony, czyli warto na wszelki wypadek zabrać ze sobą parasolkę w przypadku deszczu. Jeśli chodzi o kolorystykę ubrań, tutaj również warto zrezygnować z jaskrawych kolorów i dużych nadruków, na rzecz pasteli, bieli, beżu a nawet szarości.

  Akcesoria

  Jeśli mamy już konkretny pomysł na styl naszej sesji warto zaopatrzyć się w akcesoria.  Fotograf Częstochowa zawsze ma jakieś akcesoria pod ręką, jednak dobrze gdybyście mieli ze sobą coś swojego, coś co będzie Wam najbardziej odpowiadać. W przypadku, gdy wykonujemy zdjęcia razem z dziećmi, nie zapomnijcie o zabawkach, ulubionych pluszakach, książeczkach. Nie tylko będą wyglądać ładnie na zdjęciach, ale również pomogą rozchmurzyć i rozbawić Wasze dziecko.

  error: Content is protected !!