Skip to content
Strona główna » Jak dobrze fotografować pary, czyli przepis na udaną sesję zdjęciową dla dwojga

Jak dobrze fotografować pary, czyli przepis na udaną sesję zdjęciową dla dwojga

  Jeśli poszukujesz pomysłu na to, jak, gdzie i kiedy zorganizować sobie sesję razem ze swoim chłopakiem, narzeczonym czy mężem, warto zwrócić się w tym celu do profesjonalisty – fotografa i wspólnie ustalić miejsca, które byłyby idealne na wspólną sesję. Jak dobrze fotografować pary? Warto zainspirować się czymś i sprawić, by sesja była niepowtarzalna, a ujęcia piękne.

  Pierwsza kwestia – dlaczego warto wybrać się do fotografa? Jak dobrze fotografować pary?

  Po pierwsze, specjalista w dziedzinie robienia zdjęć na pewno sprawi, że każda sesja będzie wyjątkowa, niepowtarzalna i przede wszystkim wykonana w bardzo profesjonalny sposób. Każdy fotograf do każdego z osobna podchodzi bardzo indywidualnie. To znaczy, że każdy klient wybierając się czy to w plener dostaje gwarancje na to, że zdjęcia wyjdą naprawdę dobrze. Dlaczego warto wybrać się do fotografa zwłaszcza ze swoją drugą połówką? Na pewno dlatego, by potem móc sobie takie zdjęcie oprawić w ramkę i dumnie prezentować na regale czy komodzie. Nikt nie zrobi lepszego zdjęcia niż specjalny fotograf, z drogim sprzętem oraz pasją do robienia zdjęć. Będziecie mieć potem naprawdę wspaniałą pamiątkę. Fotograf Częstochowa Anna – Maria Bentley.

  Po drugie – tego należy unikać! Jak dobrze fotografować pary?

  Obecnie fotografowie robią zdjęcia w nieco modniejszym stylu, niż było to kilkanaście lat temu. To znaczy, że zamiast ustawionych, pozorowanych fotografii profesjonaliści stawiają dzisiaj na pewną spontaniczność. I przykładowo, lepiej uchwycić naturalny śmiech, niż na siłę wymuszoną mimikę. Poza tym do każdego pasuje co innego. Sceneria, czy też aranżacja w trakcie trwania sesji powinna wam się podobać i powinniście czuć się w niej naprawdę dobrze. Dużo lepiej wypadają te skromniejsze sesje, nie przekoloryzowane. Zbyt duża nonszalancja może zwyczajnie się nie udać i nie wypaść dobrze.

  Profesjonalny, pomocny poradnik, gdzie warto wykonać sesję zdjęciową

  Warto przygotować się nieco wcześniej na sesję razem ze swoją drugą połówką, by wypaść naprawdę dobrze, oraz by zdjęcie się udało.

  Jak wybrać miejsce na sesję? Fotograf Częstochowa Anna – Maria Bentley

  Większość par, bo aż 95% tak naprawdę nie wie, gdzie mogłaby być zorganizowana sesja. W tym celu zgłasza się do fotografa, który pomoże je kochającym się osobom wybrać. Jednak zanim profesjonalista podpowie wam, gdzie się udać w celu zrobienia romantycznych fotografii, warto najpierw podpowiedzieć mu o tym, co lubicie robić, gdzie najbardziej lubicie spędzać swój wolny czas, co was kręci oprócz pracy. Możliwe, że okaże się, że najlepsza sesja wyjdzie wtedy, gdy będzie wykonana w miejscach, które są dla was szczególnie ważne. Jak dobrze fotografować pary Poza tym warto też zaufać specjaliście w tej dziedzinie i wybrać się do okolic, które on sam wskaże. Ważna jest tutaj współpraca z fotografem. Na pewno da się dojść tutaj do kompromisu.

  Podpowiadamy, gdzie warto zrobić sesję zdjęciową

  Blokowiska w tle

  Czasami, taka prosta sceneria, jak na przykład blok może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wystarczy wyjść z mieszkania, jeśli mieszkasz w mieście, wyostrzyć odpowiednio kadr, oraz dobrze się ustawić. Pamiętajcie, że ważne jest to, jak na siebie patrzycie, czy bije od was chemia, oraz jakimi uczuciami obdarowujecie siebie. Czasem proste pomysły wydają się być tymi najlepszymi.

  Stare, zabytkowe kamieniczki

  To jedne z najbardziej romantycznych miejsc, jakie mogą być. Można jest znaleźć na obrzeżach dużych miast. Potrafią nadać zdjęciu wspaniałego klimatu. W dodatku, jeśli będziecie trzymać się za ręce i patrzeć na siebie, zdjęcia się udadzą i będą wspaniałą później pamiątką, oprawiając je w ramce i stawiając na półkę w swoim pokoju.

  Postaw raczej na brak dodatków. Jak dobrze fotografować pary?

  Czasem mogą się zwyczajnie nie sprawdzić. Słoneczniki, balony, bukiety kwiatów czy też inne przedmioty dekoracyjne, zwłaszcza gdy jedziecie w plener przysporzą wam więcej kłopotów niż korzyści. Pogniecione kwiaty, czy też balony, z którymi nie wiadomo zrobić, lepiej zostawić na później. Przydadzą się do sesji dzieciom!

  Idealne krajobrazy

  Warto wybrać takie miejsce, nie tyle łąkę z kwiatami co ładny krajobraz. Najlepiej byłoby, gdyby malowniczy pejzaż znajdował się za wami. Miejsc takich w Polsce, w każdym zakątku nie brakuje. Po prostu dobrze byłoby, gdyby sesja była wykonana w większej przestrzeni.

  Romantyczny pocałunek w romantycznej scenerii. Jak dobrze fotografować pary?

  W pracy fotografa, podczas współpracy z parą zakochanych w sobie osób, często warto zwyczajnie podkreślić miłość do siebie dwojga ludzi. Z tego względu dobrym pomysłem będzie uchwycenie na zdjęciu pocałunku, z różnej odległości i z różnego miejsca.

  Spacer alejkami, zwłaszcza jesienią

  Wystarczy, by ubrać się, by nie zlewać się z matką naturą i wybrać się do parku na sesję, dwóch osób trzymających się za ręce, spacerujących ścieżkami pośród drzew zwłaszcza jesienią. Kiedy drzewa zrzucają kolorowe liście robi się naprawdę klimatycznie. A kiedy dorzucimy do tego jesienne popołudnie na przełomie września i października, to wspaniałe zdjęcia gwarantowane! Do tego możecie wybrać się także do lasu, a efekt będzie bardzo podobny.

  Zdjęcia równe z horyzontem

  Zwłaszcza warto wybrać się do miejsc, w których widać sam horyzont. Jeszcze lepiej, gdy para zakochanych osób odwróci się tyłem w kierunku obiektywu. Warto w tym celu wspiąć się na jakąś górkę, by uzyskać taki efekt.

  Nietypowe miejsca

  A może sesja w operze, albo w galerii sztuki? Jeśli pracujesz gdzieś i masz dostęp do unikatowych obiektów, warto powiedzieć o tym waszemu fotografowi.

  Słynne miejsca

  Ważne, by wybrać się do zabytkowych, popularnych miejsc na przykład w Krakowie, zwłaszcza wtedy, kiedy nie są one jeszcze oblegane przez turystów.

  A co oprócz tego? Jak dobrze fotografować pary?

  Ciekawym pomysłem może być także sesja w deszczu, albo na tle ciekawego, ogromnego muralu.

  Do tego warto nie tylko kierować swój wzrok w kierunku fotografa i aparatu. Naturalniej będzie wyglądało, jeśli będziecie patrzyli na siebie. W końcu to wy jesteście zakochani w sobie! Przytulanie czy pocałunki są tutaj jak najbardziej wskazane. Pamiętajcie, że to wy powinniście uciec do swojego świata. Rolą fotografa jest jedynie ujęcie tych chwil i uwiecznienie ich na zdjęciu.

  Przeczytaj także:

  Przygotowanie do sesji rodzinnej

  Cześć, jestem Anna – Maria

  Fotografia to moja pasja, oraz mój sposób na życie. Realizuję w niej swoje zdolności artystyczne i potrzebę kontaktu z Wami.

  Moja pasja stała się elementem mojego życia, którą  realizuję każdego dnia – zatrzymuję dla Was uciekające chwile. A mam głowę pełną pomysłów.

  Realizuję swoje wizje podczas zdjęć. Daję całą siebie, żeby wszystkie zdjęcia cieszyły Was przez długie lata i pozwalały wracać do ulotnych wspomnień ❤️

  error: Content is protected !!