Skip to content
Strona główna » Gdzie zdecydować się na sesję rodzinną? W domu, czy w plenerze?

Gdzie zdecydować się na sesję rodzinną? W domu, czy w plenerze?

  Sesja w domu rodzinnym? Gdzie zdecydować się na sesję rodzinną

  Po pierwsze, sesja rodzinna w domu ma swoje zalety, ale też i wady. Po pierwsze nie jesteście uzależnieni od pogody, a na sesje taką można umówić się w każdej chwili, niezależnie od tego, czy będzie padał deszcz, wiał silny wiatr, czy będzie na dworze chłodno. Na pewno dla dziecka jest to bardzo komfortowa sytuacja. Czuje się w swoim domu bezpiecznie, dobrze i komfortowo. Poza tym fotograf ma wtedy do dyspozycji cały arsenał bajek, zabawek, klocków, misiów, w końcu kredek, i sfotografuje dziecko, kiedy ono będzie zajęte zabawą, malowaniem, czy oglądaniem ulubionej książki. Gdzie zdecydować się na sesję rodzinnąZwłaszcza taka sesja jest idealna dla tych młodszych dzieci, które uczą się dopiero chodzić, albo leżą w kołysce. Jednak przed taką sesję, trzeba odpowiednio przygotować do tego swój dom – posprzątać, wynieść niepotrzebne rzeczy, zadbać, by pomieszczenie nadawało się do sfotografowania.

  A może warto wybrać się w plener? Gdzie zdecydować się na sesję rodzinną

  Z kolei sesja na zewnątrz jest idealna w lecie, kiedy pogoda zazwyczaj dopisuje. Tutaj, powinna was ponieść wyobraźnia. Możecie wybrać się razem z fotografem na plac zabaw, na boisko do gry w kosza albo w piłkę, spacer w lesie, na wycieczkę rowerową, możecie pokarmić kaczki nad stawem. Najważniejsze to wybrać taki teren, w którym będziecie się czuli dobrze, zachowywali naturalnie, gdzie spędzicie wspólnie trochę wolnego czasu.

  Czy do sesji należy się jakoś specjalnie ustawiać?

  Najlepiej, w trakcie trwania sesji zachowywać się spontanicznie. Większość fotografów, jest zdania, że najlepsze zdjęcia wychodzą wtedy, gdy nie są upozowane, gdy dzieci zajmują się swoją zabawą, a rodzice tylko im w tym towarzyszą. Spontaniczny uśmiech wychwycony przez fotografa wypada dużo lepiej od jakiegoś specjalnego ustawiania się do obiektywu.

  Co, jeśli chodzi o ubranie?

  Po pierwsze najważniejsza to wygoda. Ubierzcie się więc jak najbardziej komfortowo. Nie trzeba stroić dzieci w jakieś specjalne ubranka, przeznaczone tylko na te specjalne okazje. Dobrze byłoby, gdybyście ubrali się pasując do siebie kolorystycznie. Jeśli jedna osoba ubiera pastele, dobrze byłoby, gdyby cała rodzina założyła coś w stonowanych kolorach. Warto z tego względu zainspirować się na przykład zdjęciami na Pintereście. Znajduje się tam wiele zdjęć nie tylko modelek, ale też zwykłych ludzi, którzy pozują do obiektywu. Warto podpatrzeć, w co są ubrani.

  Warto odpowiednio wcześniej, przed sesją, zaplanować w co powinniście się wszyscy ubrać,

  Na koniec stanąć przed lustrem, i sprawdzić, czy na pewno wszyscy członkowie rodziny dobrze się ze sobą komponują. Poza tym jeśli idziecie z fotografem w plener, warto ubrać się odpowiednio do miejsca, w którym będzie się odbywała sesja. Na pewno szpilki nie przydadzą się do lasu, a ubrania w odcieniach zieleni nie sprawdzą się podczas wycieczki do parku. Oprócz tego, jeśli sesja będzie się odbywała u was w domu, warto ubrać się tak, by pasować kolorystycznie do pomieszczeń w waszym mieszkaniu oraz by kolory nie gryzły się ze sobą. Poza tym większość fotografów odradza na sesję założenia bluzki w kratkę, w paski, czy ubrania z postaciami z bajek albo z kreskówek. Gdzie zdecydować się na sesję rodzinną

  O której godzinie najlepiej zorganizować sesję?

  To wy decydujecie, która pora dnia wam najbardziej pasuje. Często warto godzinę sesji dostosować do planu dnia twojego dziecka. Na sesję na pewno nie powinno przyjść głodne, bo będzie podczas robienia zdjęć marudziło. Także dobrze byłoby, gdyby dziecko było wyspane. Dobierz idealną porę, kiedy twoja pociecha ma najwięcej energii, jest wyspana, najedzona, tryska energią i jest w dobrym humorze. Fotograf spokojnie się dostosuje jeśli chodzi o godzinę.

  Przeczytaj także:

  Przygotowanie do sesji rodzinnej

  Cześć, jestem Anna – Maria

  Fotografia to moja pasja, oraz mój sposób na życie. Realizuję w niej swoje zdolności artystyczne i potrzebę kontaktu z Wami.

  Moja pasja stała się elementem mojego życia, którą  realizuję każdego dnia – zatrzymuję dla Was uciekające chwile. A mam głowę pełną pomysłów.

  Realizuję swoje wizje podczas zdjęć. Daję całą siebie, żeby wszystkie zdjęcia cieszyły Was przez długie lata i pozwalały wracać do ulotnych wspomnień ❤️

  error: Content is protected !!