Skip to content
Strona główna » Fotogeniczność, czy rzeczywiście istnieje?

Fotogeniczność, czy rzeczywiście istnieje?

  Nie rób mi zdjęcia, jestem niefotogeniczna. Fotogeniczność, czy rzeczywiście istnieje?

  Bardzo często można usłyszeć od niektórych osób: „Nie rób mi zdjęcia, jestem niefotogeniczny/a. Czy jednak istnieje takie zjawisko jak „fotogeniczność”? A może to po prostu przejaw perfekcjonizmu? Jeżeli czujesz, że „nie jesteś fotogeniczna” to tak naprawdę problem nie leży w Tobie, ale w źle wykonanym zdjęciu. Profesjonalny fotograf powinien tak wykonać zdjęcie, by osoba fotografowana prezentowała się bardzo dobrze.

  Fotogeniczność – co to takiego? Fotogeniczność, czy rzeczywiście istnieje?

  Niektórzy ludzie niezależnie od tego, jak staną, jak będą ubrani, wyglądają po prostu dobrze na zdjęciach, nawet tych robionych przez niewprawnego fotografa. Mówi się wówczas o nich, że są fotogeniczni. Wiele osób im tego zazdrości, ponieważ sami mają trudności z tym, by dobrze wypaść na zdjęciach.

  Pamiętajmy jednak o dwóch kwestiach. Sam termin „fotogeniczność” jest bardzo subiektywny. To, co podoba się jednej osobie, niekoniecznie może przypaść do gustu innej. Na ogół bardziej fotogeniczne są po prostu osoby, które w danym momencie czują się bardziej pewne siebie.

  Pewność siebie może być więc pierwszym kluczem do bycia fotogenicznym. Poza tym istnieje wiele trików i technik zdjęciowych, które pozwalają na uzyskanie fotogeniczności.

  „Nie jestem fotogeniczna” – co się za tym kryje i jak temu zaradzić? Fotogeniczność, czy rzeczywiście istnieje?

  Zapewne wielokrotnie w ciągu swojego życia miałaś robione zdjęcia. Niestety, jeżeli fotografię wykonuje ktoś, kto nieodpowiednio włada aparatem, osoby na niej mogą wyjść niezbyt dobrze. Mogą to być też zdjęcia, na których ustawiłaś się w nieodpowiedniej pozie czy też zupełnie nie zostałaś poinstruowana jak stanąć, by dobrze się prezentować. Zadaniem profesjonalnego fotografa jest natomiast doprowadzenie do takiej sytuacji, kiedy to poczujesz się dobrze i pewnie. Stąd już krok do tego, by wyglądać na zdjęciu bardzo dobrze.

  Pod hasłem „nie jestem fotogeniczna” zwykle kryje się obawa, że będziesz źle prezentować się na zdjęciach lub jest to po prostu sygnał, że nie lubisz siebie na zdjęciach. Zdradzę Ci pewną tajemnicę! Jestem profesjonalnym fotografem i uczę się tego, by każda fotografowana przeze mnie osoba wyglądała świetnie na zdjęciach.

  Kilka podpowiedzi, by stać się bardziej fotogenicznym

  Po pierwsze – Uśmiech dodaje kobiecie atrakcyjności. Pamiętaj jednak, by nie był to uśmiech sztuczny czy wymuszony. Postaw na naturalny uśmiech, a z pewnością będziesz lepiej prezentować się na zdjęciach.

  Po drugie – Warto też zadbać o stosowne ubranie. Jeżeli zakładasz zbyt luźne ubrania, mogą Cię pogrubić. Pamiętaj, by zawsze prostować plecy i naturalnie ułożyć ręce.

  Po trzecie – Przesuń również głowę bliżej aparatu, dzięki temu ciało będzie wydawać się szczuplejsze. Jeżeli chcesz wyglądać szczuplej, zdjęcie może zostać wykonane od góry.

  Po czwarte – Oświetlenie ma również znaczenie jeżeli chodzi o fotogeniczność. Musi więc być naturalne lub profesjonalnie przygotowane.

  Chcesz poczuć się bosko i tak wyglądać? Serdecznie zapraszam na moją sesję! Przekonasz się, że wcale nie jesteś fotogeniczna. Rzesze zadowolonych klientek mówią same za siebie.

  Dlatego nawet jeżeli wiesz, że rzekomo nie jesteś fotogeniczna, zjawiam się ja Anna – Maria Bentley i sprawiam, że na zdjęciach wyglądasz cudownie. Wiele moich klientek wzrusza się na widok swoich zdjęć. Ja jestem od tego, by wydobyć i podkreślić Twoje piękno.

  Przeczytaj także:

  Przygotowanie do sesji rodzinnej

  Cześć, jestem Anna – Maria

  Fotografia to moja pasja, oraz mój sposób na życie. Realizuję w niej swoje zdolności artystyczne i potrzebę kontaktu z Wami.

  Moja pasja stała się elementem mojego życia, którą  realizuję każdego dnia – zatrzymuję dla Was uciekające chwile. A mam głowę pełną pomysłów.

  Realizuję swoje wizje podczas zdjęć. Daję całą siebie, żeby wszystkie zdjęcia cieszyły Was przez długie lata i pozwalały wracać do ulotnych wspomnień ❤️

  error: Content is protected !!